Sociālo reformu biedrība

15/06/2012

Lūgums partijām genocīda upuru piemiņas dienā 14. jūnijā

Filed under: Aktuālās diskusijas,Biedrības dokumenti — socialasreformas @ 22:02

———- Pārsūtītais ziņojums———-

No: Ivars Redisons <ivars.redisons@gmail.com>
Datums: 2012. gada 13. jūnijs 09:59
Temats: 14 junijs genocida upuru pieminas diena nav piemerota nepardomatiem likumiem
Kam: visulatvijai@visulatvijai.lv, tb@tb.lv, dace.kalninja@gmail.com, raivis.dzintars@saeima.kv, Einars.Cilinskis@saeima.lv

Labdien, Visu Latvijai-TB/LNNK deputāti un biedri

14. jūnijā, komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Saeima ir paredzējusi pieņemt likumu, kurš būtiski pasliktina latviešu tautas dzīvotspēju – sasteigtus un nepārdomātus grozījumus likumā „Par valsts pensijām”. 

Eiropas Komisija savā 16.02.2012. Baltā grāmatā „Atbilstīgu, drošu un noturīgu pensiju programmu” punktā 3.1.3. iesaka necelt pensionēšanās vecumu, ja valsts nevar veikt atbilstošus nodarbinātības un veselības aizsardzības pasākumus. Latvija joprojām izvairās ratificēt 1996.gada Pārstrādāto Eiropas Sociālo hartu, tai skaitā tās 4. pantu „Tiesības uz taisnīgu atlīdzību par darbu”.

Latvijas valsts neļauj tautai ar darbu nopelnīt sev iztiku, un piespiež jauniešus bēgt no Latvijas. Nabadzības, mirstības un posta apjomi Latvijā auguši katastrofāli. Tā vietā, lai palīdzētu savai tautai, valdības institūcijas jau runā par imigrantu (afrikāņu, ķīniešu u.c.) darbaspēka ievešanu. Vai nebūtu jāpārtrauc sevi mānīt un jānosauc lietas īstajos vārdos – ar valsts rokām latviešu tauta tiek iznīcināta ?!

Runa jau nav par pensijām vien, bet par sistēmu kopumā – nodarbinātību, medicīnu, ģimeņu drošību, iztikas minimumu, labu pārvaldību. Neizpratni izraisa steiga ar kādu, bez plašas apspriešanas, tiek virzīts grozījumu likumā „Par valsts pensijām” projekts. Tas pat nav apspriests Saeimā ne Ārlietu komisijā, ne Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, ne Budžeta un finanšu komisijā – bet grozījumu mērķis esot uzlabot budžeta situāciju…?

Līdz šim neviens nav varējis izskaidrot labumu, ko tautai dos šis sasteigtais projekts. Jau tagad dzīves ilgums Latvijā ir īsāks kā citās ES valstīs. Latvijā gan mirst ātrāk, gan fiziski noveco pat 10 gadus agrāk nekā vienaudži Rietumeiropas zemēs.

Ja mērķis ir iegūt naudu, tad jāatgādina, ka:

1999. gadā jau tika Latvijā pacelts pensionēšanās vecums. Sievietēm pat par 7 gadiem. Ar to pensiju uzkrājumā tika iegūti miljards latu. Bet sieviešu šo „upura naudu” valdība iztērēja „neparedzētiem izdevumiem”. Vai tas pats nenotiks ar iecerēto jauno „upura naudu”?

Vienlaikus ar pensionēšanās vecuma celšanu, paredzēts būtiski sašaurināt priekšlaicīgās pensionēšanās iespējas tiem, kuriem nav spēka un veselības turpināt strādāt. Turklāt nemaz nav šo darba vietu. Veselības aprūpe kļūst nepieejama. Tas nozīmē atstāt bez iztikas līdzekļiem un iedzīt nabadzības postā lielu skaitu to cilvēku, ar kuru mūža darbu tika atjaunota Latvija.

EK pensionēšanās programmas mērķis nebija, lai jaunieši masveidā bēgtu prom no Eiropas. Latvijai par to ir jau aizrādīts. Kāpēc valdība un Saeima ignorē ES un ANO viedokli?

Latvijas Sociālo reformu biedrības uzdevumā es atkārtoti lūdzu Jūs noņemt no darba kārtības sasteigtos un nepārdomātos grozījumus likumā „Par valsts pensijām”.

Izmaiņas sociālajā jomā ir nepieciešamas, un par tām jāturpina saruna Saeimā bez steigas rudens sesijā, plaši informējot sabiedrību un ieklausoties tās viedoklī.

Pielikumā – LSRB pilnsapulces 05.05.2012. lūgumi VL-TB/LNNK un Saeimas prezidijam.


Latvijas Sociālo reformu biedrības vārdā
priekšsēdētājs Ivars Redisons
29444426
http://www.socialasreformas.lv/

Analoga satura vēstules nosūtītas –

———- Pārsūtītais ziņojums———-
No: Ivars Redisons <ivars.redisons@gmail.com>
Datums: 2012. gada 13. jūnijs 13:55
Temats: 14 junijs genocida upuru pieminas diena nav piemerota nepardomatiem likumiem
Kam: solvita.aboltina@saeima.lv, Edvards.Smiltens@saeima.lv, Lolita.Cigane@saeima.lv, pbla-latvija@pbla.lv, birojs@vienotiba.lv, ina.druviete@saeima.lv, inguna.ribena@saeima.lv, Atis.Lejins@saeima.lv, sandra.kalniete@europarl.europa.eu, karlis.sadurskis@europarl.europa.eu, Janina.Kursite@saeima.lv, Rasma.Karklina@saeima.lv, ojars.kalnins@saeima.lv, Ingmars.Caklais@saeima.lv

———- Pārsūtītais ziņojums———-
No: Ivars Redisons <ivars.redisons@gmail.com>
Datums: 2012. gada 13. jūnijs 10:49
Temats: 14 junijs genocida upuru pieminas diena nav piemerota nepardomatiem likumiem
Kam: zrp@saeima.lv, birojs@reformupartija.lv, Inga.Bite@saeima.lv, Vjaceslavs.Dombrovskis@saeima.lv, Romualds.Razuks@saeima.lv, Valdis.Liepins@saeima.lv

———- Pārsūtītais ziņojums———-
No: Ivars Redisons <ivars.redisons@gmail.com>
Datums: 2012. gada 13. jūnijs 11:02
Temats: 14 junijs genocida upuru pieminas diena nav piemerota nepardomatiem likumiem
Kam: zzs@saeima.lv, info@lzs.lv, birojs@zp.lv, info@zp.lv, liepajas.partija@apollo.lv, dome@ventspils.gov.lv, lzp.riga@gmail.com, augusts.brigmanis@saeima.lv, alembergs@yahoo.com, arturs.graudins@lzs.lv

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: