Sociālo reformu biedrība

21/08/2011

PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā

Filed under: Partiju priekšvēlēšanu programmas — socialasreformas @ 12:36

priekšvēlēšanu programma
2011.gada 17.septembra 11.Saeimas vēlēšanas

 Ārkārtas Saeimas vēlēšanas – tā ir vēsturiskā iespēja ievēlēt parlamentu, kas ar reāliem darbiem spēs attaisnot vēlētāju uzticību. Jaunajā Saeimā ir jābūt PCTVL frakcijai – bastionam bezkompromisa cīņai ar nacionāl-oligarhisko režīmu.

PCTVL kā Latvijas krievu kopienas partija ir garants nacionālajai līdztiesībai un sociālajam taisnīgumam.

Mūsu mērķis ir panākt krievu valodas oficiālā statusa nostiprināšanu Satversmē atbilstoši prasībām, kuras ar savu parakstu ir apliecinājuši vairāk nekā 10 tūkstoši pilsoņu. Tikai konstitucionālās garantijas krievu valodai var nodrošināt krievu mazākumtautības izglītības sistēmas attīstību un novērst krievvalodīgo iedzīvotāju diskrimināciju nodarbinātības jomā, kā arī saskarsmē ar valsts un pašvaldību iestādēm.

Mēs uzskatām, ka valsts attīstības pamats ir nacionālā līdztiesība. Līdz ar to nekavējoties ir jāpiešķir Latvijas pilsonība visiem nepilsoņiem.

Mēs cienām vēsturi un kultūras mantojuma daudzveidību. Mēs esam pret neonacismu un Otrā pasaules kara rezultātu revīziju. Antihitleriskās koalīcijas veterāniem ir jāpiešķir oficiāls statuss un sociālās garantijas.

PCTVL ir par valsts pārvaldes iestāžu izdevumu un ierēdņu skaita radikālu samazinājumu. Latvijai ir jākļūst par vienu no Eiropas līderiem valsts pārvaldes draudzīguma ziņā pret iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Ir nepieciešams novērst birokrātiskos šķēršļus uzņēmējdarbības attīstībai un atbrīvot privātos uzņēmumus no represijām valodu izmantošanas jomā. Īpaša uzmanība ir jāpievērš mazā un vidējā biznesa vajadzībām, kas ir krievvalodīgās kopienas ekonomiskais pamats.

PCTVL iestājas par valsts atbalstu eksportam, kā arī par taisnīgu piekļuvi ES fondiem un valsts iepirkumiem.

Informācijai par to uzņēmumu, kuros valsts ir kapitāla vairākas daļas turētājs, darbinieku ieņēmumiem ir jābūt publiski pieejamai. Valsts uzņēmumu vadība ir jāattīra no politiskajiem ielikteņiem. Tiem ierēdņiem, kuri ir pieķerti korupcijā, uz mūžu liegsim tiesības strādāt valsts pārvaldē.

PCTVL ir par pakāpenisku nodokļu samazināšanu darbaspēkam. Pāreja uz eiro nevar būt pašmērķis. Par galveno veiksmīgas finansu politikas kritēriju ir jākļūst iedzīvotāju reālo ienākumu pieaugumam. Ir nepieciešams noteikt prioritārās ekonomikas nozares un nodrošināt tām valsts atbalstu. Mēs uzskatām, ka par prioritārajām Latvijas ekonomikas nozarēm ir jākļūst tranzītam, loģistikai, farmācijai, metālapstrādei, kokapstrādei, pārtikas ražošanai un tūrismam. Katram lielam investoram ir jāpieņem valsts atbalsta plāns, ņemot vērā to, cik jaunu darba vietu rada šis investors Latvijas iedzīvotājiem un cik lielā mērā ražošana vai pakalpojums ir inovatīvi.

Jāsakārto normatīvo aktu bāze tā, lai Latvija varētu eksportēt augstāko izglītību krievu valodā.

PCTVL iestājas pret pensionēšanās vecuma palielināšanu un pensijas kapitāla mākslīgu samazināšanu. Mēs esam par minimālo pensiju un piemaksu sistēmas saglabāšanu. Mēs esam par atvieglojumiem personām ar darba stāžu vairāk par 30 gadiem, kā arī kaitīgo darbu veicējiem. Tāpat mēs esam par pensiju indeksāciju un par pilnīgu nodokļu atbrīvojumu pensijām, kas nepārsniedz 250 latus.

Valsts atbalstam ģimenēm ir jānodrošina dzimstības pieaugums līmenī, kas nodrošina demogrāfisko stabilitāti vismaz iedzīvotāju atražošanas ietvaros.

Tiesībām uz mājokli ir jābūt nostiprinātām Latvijas Republikas Satversmē. Normatīvo aktu līmenī ir jānorobežo peļņas norma un administratīvās izmaksas komunālo pakalpojumu sniedzējiem un namu apsaimniekotājiem. Mēs uzskatām par noziedzīgu Latvijā notikušo denacionalizāciju un pieprasām atjaunot pirmskrīzes atbalsta programmu denacionalizēto dzīvokļu īrniekiem. Pašvaldībām un dzīvokļu īpašniekiem ir jāpiešķir neatraidāmās tiesības atpirkt no saimnieka pēc kadastrālās vērtības zemi, uz kuras atrodas daudzdzīvokļu mājas.

PCTVL deputāti Saeimā sadarbībā ar partijas pārstāvi Eiropas Parlamentā strādās Eiropas Savienības un Krievijas Federācijas tuvināšanās labā.

1 komentārs »

  1. […] PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā […]

    Atbalsojums no Visu 13 partiju priekšvēlēšanu programmas « Sociālo reformu biedrība — 21/08/2011 @ 12:50 | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: