Sociālo reformu biedrība

19/10/2010

LSRB izsludina naudas prēmiju

Filed under: Diskusijas 2010 — socialasreformas @ 18:40

Izsludināta naudas prēmija tam, kurš pateiks,

cik vēlētāju balsojuši 10. Saeimas vēlēšanās

Latvijas Sociālo reformu biedrība (LSRB), kas iestājas par Latvijas kā sociāli atbildīgas un tiesiskas valsts veidošanu, ir izsludinājusi 100 Ls lielu naudas prēmiju tam cilvēkam, kurš varēs sniegt skaidru atbildi – cik vēlētāju piedalījās 10. Saeimas vēlēšanās.

Notikušajās 10. Saeimas vēlēšanās urnās atrasto aplokšņu skaits ievērojami pārsniedz balsošanā piedalījušos skaitu – tā secināms no 5. oktobrī CVK mājas lapā publiskotajiem datiem.

Biedrība ar oficiālu 11. oktobra vēstuli ir vērsusies Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) un Vēlēšanu novērotāju misijā, aicinot izskaidrot pretrunas CVK publiskotajos skaitļos. Vēstuli skat.: https://socialasreformas.wordpress.com/2010/10/12/aploksnes-urnas-vairak-neka-balsotaju/

CVK ziņo, ka vēlēšanu urnās ir atrasts 965 509 derīgu aplokšņu, taču tajā paša laikā uzrādīto balsotāju skaits ir mazāks – 934 336 Latvijā un 12 925 ārzemēs, kopā 947 261 cilvēks. Starpība – par 18 248 derīgām aploksnēm vairāk nekā bija balsotāju visos iecirkņos kopā.

Pēc CVK pārstāvju izteikumiem medijos, balsotāju sarakstos iecirkņu slēgšanas brīdī neesot bijuši iekļauti cietumnieki un slimnieki, pie kuriem iecirkņu komisijas devās ar izbraukuma urnām. Tas neatbilst likumam. Cik ir šādu – pēc iecirkņu slēgšanas pievienotu balsotāju, – CVK nepublisko. Iespējams, no 18 līdz 32 tūkstošiem cilvēku. Pēc LSRB rīcībā esošās informācijas, Latvijas cietumos ir ap 7 tūkstošiem ieslodzīto, no kuriem liela daļa nav Latvijas pilsoņi un vēlēšanās piedalīties nevar. Cietumos ir stingrs režīms, vārtus apmeklētājiem slēdz plkst. 17.00, vēlāk jebkāda kustība cietuma teritorijā ir aizliegta. Vai nezināms, liels skaits cietumnieku tiešām ir izšķīris Latvijas nākotni, ietekmējot 10. Saeimas vēlēšanu rezultātos vietu sadalījumu starp partijām? Cik viņu ir bijis un kuros cietumos? Šie ir jautājumi, uz kuriem LSRB atbildes vēl joprojām nav guvusi.

Tādēļ LSRB valde ir izsludinājusi 100 latu prēmiju tam, kurš spēs CVK mājas lapā atrast vēlēšanu pamata skaitli – cik pilsoņu tika iekļauti balsotāju sarakstos, saņemot spiedogu pasē un aploksni līdz iecirkņu slēgšanas brīdim pirms balsu skaitīšanas sākuma. Savus variantus lūdzam sūtīt uz e-pastu socialas.reformas@gmail.com.

Papildu informācijai: socialas.reformas@gmail.com; tālr. 29444426

https://socialasreformas.wordpress.com/

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: