Sociālo reformu biedrība

30/09/2010

Vai kandidāti grib runāt ar vēlētājiem?

Filed under: Diskusijas 2010 — socialasreformas @ 09:47

SAVUS PRIEKŠSTĀVJUS  IZRAUGOTIES DER PADOMĀT

Šeit ir ziņa par vēlētāju (nevis politiķu!) rīcību, lai panāktu vēlētāju tiesību ievērošanu. Te nav politiskas reklāmas.

Sociālais taisnīgums nav nošķirams no tiesiskas valsts.

Ja partijas ir par tiesisku valsti, tad Latvijas jaunievēlētā Saeima nedrīkstētu balsot par SVF prasīto latviešu tautas izdzīvošanas programmu tālāku apcirpšanu.

Latvijas Sociālo reformu biedrība ir nupat paveikusi darbu, kādu līdz šim nav mēģinājis neviens cits.

Ir nosūtītas vairāk kā 1 000 vēstules kandidātiem, partiju valdēm, Saeimas komisijai un valdībai.

Mēs esam iesaistījuši diskusijā par tautai svarīgiem sociālajiem jautājumiem VISAS partijas, partiju apvienības un VISUS nākošās Saeimas deputātu kandidātus.

Pat LTV-1 „milžu cīņās” sāk pieminēt „pazudušo miljardu”, iemaksu 2. pensiju līmenī svarīgumu un citus LSRB paceltos jautājumus.

To būtība: valsts atdzimšanai nepieciešami – caurspīdīgums budžeta finanšu plūsmās un skaidri principi!

Jautātas par valstij nozīmīgām lietām, jūnijā no 49 partiju valdēm atsaucās biedrībai vien 14 partijas. Tas norāda uz partiju vadītāju (arī Saeimā nepārstāvēto partiju) augstprātību.

Tiklīdz CVK reģistrēja 1227 kandidātus no 13 apvienībām, LSRB noformulēja būtiskus 7 jautājumus katram no šiem kandidātiem un sāka izsūtīt vēstules.

Bez tielēšanās kontaktadreses izsniedza „Pēdējā partija”, „Daugava Latvijai” un „Saskaņas centrs”. Pēc neilgām diskusijām pievienojās vēl sešas apvienības.

Pretēji labas pārvaldības principam, apvienībās „Par labu Latviju”, ZZS, TB/LNNK, „Tautas kontrole” un “Kristīgi demokrātiskā savienība” savu kandidātu e-adreses atteicās izsniegt. Biežākā motivācija – vēlētāji nelikumīgi iejaukšoties deputātu kandidātu privātajā dzīvē, tāpēc visi jautājumi uzdodami tikai caur partijas valdi. Absurds.

Biedrība tomēr meklēja ceļus, kā sazināties ar kandidātiem. Piemēram, papīra formātā nogādāja ZZS birojā 115 vēstules adresētas personāli katram kandidātam, jo saraksta iesniedzējs Viesturs Silenieks tika apsolījis tās pašrocīgi izsniegt katram kandidātam. Bez rezultātiem.

Šķiet, Latvijas politikā dzimst pat sektantisma pazīmes – ja iedibinās kārtība, ka partijas pieņem tikai tādu vēlētāju jautājumus, kuri iepriekš sola uzticību šai partijai, un kandidāti atbild tikai uz tiem jautājumiem, kādus viņi grib dzirdēt, bet ar citiem vēlētājiem kandidāti nerunā, izvairās no tiem.

Bloķēja biedrības darbu arī CVK, atsakot informāciju, kā var sazināties ar kandidātu sarakstu iesniedzējiem – kas pēc likuma ir valstī vienīgās personas, kuras atbild par saviem deputātu kandidātiem.

Mēneša garumā biedrībai kā detektīviem nācās meklēt gan sarakstu iesniedzējus, gan deputātu kandidātus, kuru elektroniskās adreses izrādījās slēpjamas. Tā ir kandidātu ignorance, jo mūsdienās izveidot papildu e-adresi saziņai ir elementāri.

Dažos interneta portālos izveidotās deputātu kandidātu iztaujāšanas ir kā datorspēles, nav reāla kontakta ar deputātu kandidātiem un nesniedz ieskatu kopumā. Rodas iespaids, ka tās radītas speciāli “tvaika nolaišanai” , lai ar “pļāpāšanu” novērstu vēlētāju domas no galvenajām valsts problēmām. Piemēram. Diez vai valstī šobrīd seksuālo minoritāšu laulības ir svarīgākas par pensiju apcirpšanu, slimnīcu slēgšanu un ārējo parādu.

No Saeimas to partiju apvienību deputātiem, kuri ir atbildīgi par stāvokli valstī (ZZS, “Par labu Latviju”, “Visu Latvijai-TB/LNNK”, Vienotība), uz partijām netīkamiem jautājumiem ir atbildējuši biedrībai tikai trīs deputāti –

Andris Tomašūns, Vents Armands Krauklis un Ina Druviete.

Iznāk, ka tikai trīs deputāti vēlas labot savas kļūdas, runā par tām ar vēlētājiem. Bet ko pārējie Saeimas “varas partiju” deputāti ?

Atcerēsimies – katram deputātam par mūsu nodokļu naudu tiek algots palīgs. Ir arī citas kompensācijas. Ja deputāts neatbild uz vēstulēm, tas nozīmē, ka viņš izšķērdē darbam ar vēlētājiem piešķirto mūsu naudu.

Vairāku partiju valdes saprazdamas konjunktūru pēdējā brīdī mums izsūtīja populistiskas vēstules. Taču CVK ir iesniegtas priekšvēlēšanu 4000 zīmju programmas, ko parakstījuši kandidāti, nevis partijas. Grozīt priekšvēlēšanu programmu ir tiesīgi tikai tie, kuri ir to parakstījuši – deputātu kandidāti, nevis partiju valdes. Tiesiskā valstī nedrīkstētu partiju valdes ar īkšķi norādīt, kā deputātiem domāt un lemt.
Tautai ir Saeimā vajadzīgi priekšstāvji, kas pilda savus solījumus, nevis bezdomu marionetes partijas bosu rokās!

Tomēr četrās partiju apvienībās, kas pārstāvētas 9. Saeimā un ir atbildīgas par kļūdainu valsts politiku, ir deputātu kandidāti, kuri vēlas mainīt savas partijas politiku.  Atbildes uz mūsu 7 jautājumiem no pašreizējām “varas apvienībām” sniedza tikai zemāk minētie kandidāti.

ZZS
Aivars Smagars
Andis Kļaviņš

PLL
Andris Tomašūns
Vents Armands Krauklis

Vienotība
Ilgonis Leišavnieks
Ina Druviete
Iluta Lāce
Lolita Čigāne

VL un TB/LNNK
Arnis Puksts
Bruno Jurševics
Dmitrijs Mironovs
Einārs Cilinskis
Inese Laizāne
Jānis Eglīts
Jānis Ratkevičs
Jānis Zalaks
Jens Zvirgzdgrauds
Mārtiņš Krusts
Raivis Dzintars

(No vecajiem “tēvzemiešiem” nav neviena. Atbildējušie ir no otra apvienības spārna “Visu Latvijai”, kas vēlētājiem neliedza kandidātu e-kontaktus)..

Pārējo apvienību kandidāti, kas iesaistījās dialogā ar LSRB, minēti tālāk mājas lapā.

Veidojot apkopojumu, lietots princips – vienāda attieksme pret visiem!

Ja kandidāts iesniedza atbildes  – tad viedoklis tika analizēts un ir sarakstā. Ja viedokli neizteici un atbildes neiesniedzi, tad, pat ja esi labs draugs – atbalstu biedrība tev nevar izteikt! Valsts ir svarīgāka par “čomu būšanu”!

P.S. jautājumi par iešanu/neiešanu balsot ir citu biedrību un grupu kompetence. LSRB izsaka skatījumu par sociālo problēmu risinājumiem, kas nav iespējami bez visu sabiedrības grupu iesaistīšanās.

Biedrības aktīvs darbojas uz entuziasma un sirdsapziņas pamata, netiek finansēts ne no ārvalstīm, ne vietējām interešu grupām, un biedrība ir pilnīgi neatkarīga.

Vēlot ražīgu nedēļu un panākumus –

Latvijas Sociālo reformu biedrības uzdevumā

izpilddirektore Vita Breda

Redaktora piebilde: Biedrības atbalstītos kandidātus (katrā no 13 sarakstiem) un apvienību priekšvēlēšanu programmu vērtējumu skat. publikācijā zemāk.

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: